Salon BMW Smorawiński

BMW SMORAWIŃSKI.

DEALER BMW Z WIELOLETNIĄ HISTORIĄ.

Historia BMW w Polsce, to także historia dealera BMW Smorawiński.

Oficjalna historia BMW w Polsce rozpoczyna się na początku lat 90. XX wieku, to właśnie wtedy rodzinie Smorawińskich powierzone zostało zadanie stworzenia struktur koncernu BMW w kraju. Tym samym firma została oficjalnym importerem marki na rynek polski. Wiązało się to z szeregiem obowiązków związanych z pionierską rolą w postkomunistycznej Polsce, oprócz budowania struktur marki, nazwisko Smorawiński zauważyć można było przy dwóch salonach – w Poznaniu oraz Warszawie. W kolejnych latach przedstawiciele niemieckiego koncernu zdecydowali się na zbudowanie własnych struktur na terenie kraju nad Wisłą. Zadecydowało to o zmianie statusu przedsiębiorstwa Smorawiński z importera na autoryzowane dealerstwo, a rodzina podjęła decyzję o sprzedaży salonu w Warszawie i skupiła się na rynku poznańskim. Na przestrzeni lat Dealer BMW Smorawiński przechodził wiele zmian i modernizacji, niemniej jednak wielokrotnie udowadniał, że jest jednym wśród liderów sprzedaży marki. Potwierdzeniem tego jest między innymi przedpremiera nowego BMW serii 7. Podczas przedpremierowego eventu, Dealer BMW przy ulicy Obornickiej potwierdził swój status – podpisując podczas tego wydarzenia najwięcej zamówień w sieci dealerskiej BMW na najbardziej luksusową limuzynę w gamie bawarskiej marki. 

Dealer BMW Olszowiec jako część wielkopolskiej historii marki.

BMW Olszowiec kojarzy się poznaniakom jako jeden z dwóch najstarszych salonów marki w stolicy Wielkopolski, budynek znajduje się w Poznaniu pod adresem: Ostrowska 330. Olszowiec BMW swoją historię z bawarską marką samochodów rozpoczął w 1991 roku. Pierwotnie firma Olszowiec zajmowała się świadczeniem usług finansowych dla innych marek. Następnie przedsiębiorstwo podpisało umowę autoryzacyjną z BMW, stając się oficjalnym przedstawicielem marki. Bogata oraz długa historia przedsiębiorstwa sprawia, że zarówno Dealer BMW Olszowiec, jak i Dealer BMW Smorawiński są pionierami sprzedaży na rynku poznańskim

Dealer BMW Inchcape Poznań to najmłodszy przedstawiciel marki w regionie.

Salon przedsiębiorstwa znajduję się w Swadzimiu (ul. Wschodnia 9), należy on do brytyjskiego koncernu Inchcape. Przestrzeń salonu jest imponująca, ponieważ do dyspozycji klientów oddano aż 7000m², a sam budynek jest trzykondygnacyjny. Inchcape Poznań jest zdecydowanie najmłodszym, autoryzowanym sprzedawcą samochodów marki BMW w aglomeracji poznańskiej. Salon został uroczyście otwarty w czerwcu 2017 roku, stając się trzecim salonem w regionie.  

Trzy dealerstwa, a wśród nich rodzinna firma z tradycjami.

Historia bawarskiej marki w Polsce, związana jest nierozłącznie z historią poznańskiego dealerstwa BMW przy ulicy Obornickiej 235, warto pamiętać jednak, że Dealer Olszowiec również miał wkład w propagowanie BMW na terenie Wielkopolski, natomiast dealerstwo Inchcape Poznań to już najnowsza część lokalnej historii marki. 

Wszystkie wymienione wyżej dealerstwa łączy jedno – miłość do samochodów BMW. Niemniej jednak, wśród nich tylko Dealer Smorawiński łączy tradycje sportów motorowych, rodzinną atmosferę i wieloletnie budowane zaufanie klientów, pozwalające osiągać wysokie sukcesy sprzedażowe. 

Aktualności.